Patience odwiedził Re Alloys

Niedawno Re Alloys odwiedził Patience, nowy członek zespołu Luma Holding pochodzący z Rwandy, który otrzymał stypendium edukacyjne i przyjechał do Polski, aby rozpocząć studia na Politechnice Śląskiej.

Patience, podczas zwiedzania huty, miał okazję zobaczyć jak wygląda proces produkcji żelazostopów i zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w zakładzie. Mógł przyjrzeć się pracy huty od przygotowania wsadu i monitorowania wszystkich wskaźników, po pracę pieca łukowo – oporowego, spust i rozlewanie metalu.  Zobaczył również na czym polega praca hutników. 

Po zakładzie Patience został oprowadzony przez Katarzynę Janik –  Technolog w Re Alloys, która nie tylko pokazała mu, jak funkcjonuje huta, ale również przekazała mu sporą dawkę wiedzy na temat procesu produkcji i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Rwandyjczyk poznał również tajniki pracy laboratorium i działów administrcyjno – biurowych.

Patience jest zafascynowany technologią, jaką wcześniej znał jedynie w teorii. Jak sam mówi – Re Alloys ma niesamowite podejście do kwestii ochrony środowiska.